سود سهام عدالت ۲ برابر شد | چشم انداز 12 مرداد

سود سهام عدالت ۲ برابر شد | چشم انداز 12 مرداد


 

سود سهام عدالت ۲ برابر شد

اقتصاد آنلاین: دستیار رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از افزایش ۱۰۰ درصدی سود نقدی امسال سهام عدالت خبر داد.

کاهش ۵۰‌درصدی تولید زعفران در سال زراعی جاری

دنیای‌اقتصاد : در ایران زعفران جزو یکی از بهترین محصولاتی است که می‌توان صادر کرد، از این رو صادرات زعفران می‌تواند کمک بزرگی به ایجاد اشتغال و ارز‌آوری برای کشور نماید. مشاور وزیر و مدیر طرح گیاهان دارویی گفت: امسال وضعیت خشکسالی و اینکه کشاورزان در سال‌های گذشته ناامید شدند و بنابراین کمتر به محصولات خود رسیدگی کرده‌اند، منجر به این شده که تولید زعفران به نصف کاهش پیدا کند ‌‌‌و در سال زراعی ۱۴۰۱ تولید زعفران ۵۰‌درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش داشته است.

سبزپوشی فلز سرخ

دنیای‌اقتصاد: بررسی‌‌‌ها از کاهش عرضه فلز مس در جهان خبر می‌دهد. رکود سنگین در بازار فلزات جهانی، کاهش سود و افزایش قیمت مواد اولیه در تولید سبب شده است تا تولیدکنندگان اصلی این فلز در جهان از کاهش تولید خود خبر دهندبه طوری‌که قیمت هر تن مس نسبت به اواسط ماه میلادی گذشته ۱۳‌درصد رشد داشته است.

تمدید خودکار التهاب اجاره

بورس پرس: تیر ماه امسال تصویب شد اجاره‌نامه‌های۱۴۰۰ به مدت یک‌سال آن هم با افزایش حداکثر ۲۰درصدی اجاره‌بها در شهرها -۲۵درصدی در تهران- به شکل «خودکار» تمدید شود تصور سیاستگذار این بود که «تمدید خودکار» التهاب اجاره‌بها را مهار می‌کند. بر اساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن پایتخت در تیرماه میانگین رشد اجاره ‌‌بهای آپارتمان‌‌های مسکونی در شهر تهران به 4/ 47 درصد رسیده و رکورد بیشترین تورم نقطه‌‌ای از ابتدای سال 1401 تاکنون را ثبت کرده است.

 افزایش ۲۱ درصدی تولید گندله

دنياي‌اقتصاد : تولید گندله سنگ‌آهن شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی طی سه‌ماه نخست ۱۴۰۱ بیش از ۲۱‌درصد افزایش یافت و به بیش از ۳/ ۱۱میلیون تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۹میلیون و ۳۷۰‌هزار و ۳۷۶تن بود.

بازی ضرب ایران به توان رسید

دنياي‌اقتصاد : جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تحریم‌های جدید آمریکا اعلام کرد که گازدهی به صدها سانتریفیوژ نسل جدید را آغاز کرده است. این اقدام در آستانه دور جدید مذاکرات احیای برجام که طرف‌های مذاکراتی آن را آخرین شانس بازیابی توافق هسته‌ای می‌دانند، حائز اهمیت است، چون نشان می‌دهد تهران به دنبال به توان رساندن اقدامات متقابل و جبرانی خود به قصد متقاعد کردن غرب به بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک است.

پوشاک؛ صدرنشین قاچاق

دنیای‌اقتصاد:  مجید نامی، نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: سالانه ۳۷۰‌هزار تن پوشاک در ایران تولید می‌شود، ولی نیاز کشور ۵۰۰‌هزار تن است. لذا پوشاک و نساجی همیشه در سال‌های گذشته جزو رده‌های اول تا سوم کالاهای قاچاق به داخل مملکت بوده‌اند.

در صورت درگیری مسلحانه در تایوان به چین کمک خواهیم کرد

تسنیم: معاون اول کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد که روسیه هیچ دلیلی برای امتناع از کمک به چین ندارد و در صورت درگیری مسلحانه در تایوان، اگر چین درخواست کمک کند، به این کشور کمک خواهیم کرد.

نظر خود را ارسال کنید