راهنمای حساب وکالتی بورس کالا | دریافت معرفی نامه و ثبت نام

یکی از ملزومات فعالیت در بازار فیزیکی بورس کالا از طریق کارگزاری بانک رفاه و خرید خودرو از بورس، افتتاح حساب وکالتی در یکی از بانک‌هایی است که در فرآیند ثبت‌نام در سامانه ایبیگو EBGO کارگزاری بانک رفاه مشخص شده است. اگر در حین فرآیند ثبت نام حساب بانک رفاه خود را به عنوان حساب وکالتی معرفی کنید بدون نیاز به مراجعه حضوری و به صورت آنی حساب مذکور به حساب وکالتی تبدیل خواهد شد.
حساب وکالتی، در اصل یک نوع حساب بانکی می باشد  که به منظور واریز وجوه پیش‌پرداخت مشتری نزد یکی از بانک‌های منتخب افتتاح می‌شود.در حساب وکالتی، به بورس وکالت داده می‌شود وجوه واریزی مشتری را مسدود کرده تا پس از انجام معامله به نام مشتری در بورس کالا، وجه مسدودی به حساب اتاق پایاپای بورس کالای ایران  انتقال داده شود، توجه داشته باشید که اگر معامله‌ای به نام مشتری انجام نشود، وجه مسدود شده در همان روز آزاد خواهد شد.


جهت تبدیل حساب بانکی معمولی به حساب وکالتی در حال حاضر دو روش وجود دارد:

1- روش خودکار (مختص حساب های بانک رفاه کارگران)


مراحل وکالتی کردن حساب
در این روش در صورت انتخاب حساب بانک رفاه در حین ثبت نام در سامانه EBGO حساب انتخاب شده به صورت خودکار و بودن نیاز به مراجعه حضوری یا غیرحضوری به بانک به حساب وکالتی تبدیل خواهد شد.

2- روش غیرخودکار (مراجعه حضوری به شعب بانک یا مراجعه به سامانه‌های مربوطه جهت وکالتی کردن حساب بانکی)

در فرایند ثبت‌نام کد بورس کالا، معرفی‌نامه‌ای از سوی کارگزاری بانک رفاه کارگران  به‌طور آنلاین در سامانه EBGO صادر می‌شود که مشتری باید به همراه این معرفی نامه و سایر مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب، به یکی از شعب بانک مربوطه یا سامانه های راه اندازی شده توسط بانک ها جهت تبدیل حساب به حساب وکالتی مراجعه کند و سپس اطلاعات حساب را به کارگزاری بانک رفاه کارگران اعلام کند. دقت داشته باشید که افراد دارای چک برگشتی امکان افتتاح حساب وکالتی را ندارند.
 

اعلام شماره حساب وکالتی به کارگزاری  بانک رفاه کارگران (در صورت انتخاب روش غیرخودکار)

پس از افتتاح حساب وکالتی، مجددا به سایت ebgo.refahbroker.ir مراجعه کنید. سپس گزینه «اعلام شماره حساب وکالتی و در اختیار» را انتخاب کنید. در ادامه به صورت گام به گام، فرآیند را تا آخرین مرحله طی کنید.

 

دریافت معرفی نامه حساب وکالتی بانک رفاه کارگران

حساب وکالتی بانک رفاه

 
فرم حساب وکالتی بانک ملت فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن فرم حساب وکالتی پاسارگاد
فرم حساب وکالتی بانک شهر  فرم حساب وکالتی بانک ملی فرم حساب وکالتی بانک صادرات
فرم حساب وکالتی بانک سامان  فرم حساب وکالتی بانک تجارت فرم حساب وکالتی بانک گردشگری
فرم حساب وکالتی توسعه صادرات
فرم حساب وکالتی بانک پارسیان
فرم حساب وکالتی بانک سینا
فرم حساب وکالتی بانک سپه فرم حساب وکالتی بانک کشاورزی فرم حساب وکالتی بانک آینده

صندوق نگین رفاه (درآمد ثابت)

شروع سرمایه گذاری


صندوق نگین رفاه ​شروع سرمایه گذاری