بازی سیاستگذار با اعصاب بورس | چشم انداز 10 مرداد

بازی سیاستگذار با اعصاب بورس | چشم انداز 10 مرداد 

بازی سیاستگذار با اعصاب بورس

اوضاع در بازار سهام بسیار متشنج است. درحالی‌که تا قبل از انتشار خبر مداخله وزارت صمت درعرضه خودرو در بورس کالا، اوضاع بازار رو به بهبود داشت، فراز و فرود تصمیمات در نظام تصمیم‌گیری کشور باز‌هم از اعتماد مردم به بازار سهام کاست و دیروز افتی ۲/ ۱‌درصدی را در شاخص‌کل بورس رقم زد.

کاهش ۱۰ واحد درصدی رشد مانده تسهیلات بانک ها

اقتصاد آنلاین: رشد مانده تسهیلات اعطایی در سه ماهه اول امسال به ۳.۶ درصد رسید در حالی که در سه ماه اول سال گذشته رشد این متغیر ۱۳.۶ درصد بوده و این نشان‌دهنده کاهش رشد خلق پول توسط بانک‌ها در بهار امسال است.

تخصیص شماره اقتصادی به مودیان مالیاتی

سازمان امور مالیاتی : رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: به تمامی مودیانی که ثبت نام خود را در نظام مالیاتی تکمیل کرده باشند، شماره اقتصادی منحصر‌به‌فرد تخصیص داده می‌شود. 

مسکن صدرنشین شد

دنياي اقتصاد : در چهارمین ماه سپری شده از سال جاری، بازار مسکن در رتبه‌‌بندی بازدهی بازارهای سرمایه‌‌پذیر صدرنشین شد و حدود 8 درصد مثبت بوده است.

طبقه‌بندی‌ اینترنت در ایران

اعتراض‌ها، نظرسنجی‌ها و استدلال‌های کارشناسی نتیجه ندادند و طبقه‌بندی اینترنت در ایران در حال اجراست. این طرح که با اینترنت کودک و نوجوان کلید خورده، قرار است با عنوان «اینترنت تخصصی» به اقشار دیگر جامعه هم برسد.

صادرات ۱۱۶میلیون لیتر بنزین در فروردین امسال

ایرنا : آمارهای گمرک نشان می‌دهد ایران در فروردین‌ماه سال جاری ۱۱۶میلیون لیتر بنزین معادل ۳۲میلیون دلار صادر کرده است.

اعتراض صادرکنندگان به قیمت پایه

دنياي اقتصاد: این روزها موضوع قیمت پایه گمرکی کالاهای صادراتی و رفع تعهد ارزی از سوی صادرکننده به نوعی در هم گره خورده و مشکلات متعددی را در حوزه صادرات ایجاد کرده است. صادرکنندگان ارزش‌‌گذاری کالاهای صادراتی در گمرک تهران را غیر‌واقعی و غیر‌تخصصی و بیشتر از ارزش واقعی آن می‌‌دانند و معتقدند ارز حاصل از صادرات کالا در بازارهای هدف در واقع کمتر از قیمت ارزیابی‌شده از سوی گمرک بوده و آنان برای ایفای تعهد ارزی خود به دولت، باید ارز مابه‌التفاوت این اختلاف قیمت را از بازار آزاد خریداری و به دولت پرداخت کنند و این معضل به دلیل تاثیر در افزایش قیمت تمام‌شده، ضررهای جبران‌ناپذیری را به صادرکننده تحمیل می‌کند.

مهلت یک ماهه تخصیص زمین‌ ساخت مسکن و قبل از سند زدن دولت 

بورس پرس: رئیس جمهور با حضور در وزارت راه و اطلاع از عملکرد احداث مسکن و تنظیم‌گری با تاکید بر ضرورت اجرای وعده دولت برای ساخت ۴ میلیون مسکن برای انجام تکلیف قانونی و پاسخ به نیاز موجود، گفت: به همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اعلام می‌شود به موجب قانون تا پایان شهریور تمام اراضی مناسب اعلام شده را برای احداث مسکن اختصاص دهند تا از طریق بانک ایران زمین و وزارت راه به متقاضیان واگذار شود. در غیر این صورت تمام این زمین‌ها به نام دولت سند خواهد خورد و از وزارت راه درخواست می‌شود علاوه بر ساخت مسکن به مردم، زمین به شرط ساخت مسکن هم واگذار کند تا در فرایند ساخت مشارکت کنند.

تاثیرات بارش‌های اخیر بر ذخایر آبی

ایرنا: درباره میزان ارتقای بارش‌‌‌ها بیان کرد: سامانه بارشی اخیر با وجود بارش‌‌‌های خوبی که شاهد بودیم و به‌‌‌تناسب بارش‌‌‌هایی که در مردادماه و عددی که در بلندمدت دریافت می‌‌‌کردیم، حدود ۴ میلی‌مترمکعب است. متوسط بلندمدت در سامانه اخیر که محدوده بارش آن از ۱۳ تیرماه شروع شده تا الان ۱۱میلی‌متر بارش متوسط کشور را ارتقا داده که عدد قابل‌توجهی است.

سمرقند میزبان رویداد تاریخی برای ایران

دنیای‌اقتصاد : در دیدار روز جمعه رئیس‌جمهور ازبکستان با وزیران خارجه سازمان همکاری شانگهای (SCO)اعلام شد که نشست سران از   ۲۵ - ۲۴ شهریور در سمرقند برگزار و ۲۸ سند مورد تصویب قرار خواهد گرفت. ایران برای عضویت کامل در این سازمان باید این اسناد را مورد پذیرش قرار دهد.

تحریم احتمالی شبکه نفتی ایرانی که با برچسب عراق محصول می فروشد

بورس پرس : شبکه‌ای زیر ذره‌بین آمریکا قرار گرفته که شامل شرکت‌ها و افرادی از جمله یک تاجر مستقر در امارات است که در آب‌های ایران و عراق، نفت را از نفتکش ها منتقل و سپس با جعل اسناد و معرفی کردن نفت مخلوط شده به عنوان نفت عراق از سد تحریم‌ها، عبور می‌کنند.

پرواز تهران-کاراکاس راه‌اندازی شد

ایلنا : شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از افتتاح پرواز مسافری کاراکاس-تهران-کاراکاس خبر داد .

بحران سوخت به مجارستان هم رسید

شانا: رئیس هیات‌مدیره شرکت نفت ام‌اوال مجارستان اعلام کرد در صورتی که چاره‌ای برای واردات سوخت اندیشیده نشود با کمبود احتمالی عرضه سوخت روبه‌رو خواهیم شد.

نظر خود را ارسال کنید