سود بین بانکی از ۲۱درصد گذشت | چشم انداز بازار 26 تیر

سود بین بانکی از ۲۱درصد گذشت | چشم انداز بازار 26 تیر

سود بین بانکی از ۲۱درصد گذشت

ایسنا : جدول تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۳۶/ ۲۰درصد در ابتدای سال جاری به ۱۴/ ۲۱درصد در اواسط تیرماه رسیده است.

رئیس هیات مدیره بورس کالا تغییر کرد

بورس پرس: امیر حمزه مالمیر به عنوان رئیس هیات مدیره بورس کالا انتخاب شد.

طرح اصلاح ساختار بانک مرکزی به روز شد

دنیای‌اقتصادطرح اصلاح ساختار بانک مرکزی که با هدف افزایش استقلال بانک مرکزی در جهت مهار تورم و کاهش مداخلات دستوری دولت تدوین شده بود، حال با تغییرات جدیدی که به خود دیده، عملا از مسیر اصلی منحرف شده‌ است. کارشناسان معتقدند که اصلاحات نسخه جدید، باعث می‌شود به جای تقویت استقلال بانک مرکزی، شرایط برای تقویت سلطه مالی دولت بر سیاستگذار پولی فراهم شود که با اهداف اولیه این طرح در تناقض است.

تولید صنعتی در فاز مثبت

دنیای‌اقتصادبر اساس گزارش پژوهشکده پولی و بانکی شاخص تولید صنعتی پس از ۸ماه در خرداد به مثبت ۶/ ۲درصد رسید. رشد قابل توجه شاخص تولید صنعت خودرو که حدود ۱۸درصد بوده و مثبت شدن رشد صنعت محصولات شیمیایی در خرداد از مهم‌ترین تحولات اثرگذار بر مثبت شدن رشد شاخص تولید صنعتی بوده است. همچنین کاهش موجودی انبار در اردیبهشت که در خرداد هم ادامه یافت، می‌‌تواند محرک رشد مثبت تولید صنعتی در دوره‌های آتی باشد

بیت کوین افت کرد

اقتصادنیوز : بیت کوین با افت حدود یک درصدی در حدود قیمت ۲۰۶۵۰ دلار معامله می شود.

خروج دلار از جایگاه ۳۱

دنياي‌اقتصاد پس از نوسان دو هفته‌ای قیمت دلار از سقف مقاومت ۳۲ هزار تومانی به پله‌های نخست کانال بالاتر رسید.

وزارت نیرو مکلف به هوشمندسازی کنتورهای برق شد

دنیای‌اقتصادنمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نیرو را مکلف به هوشمندسازی کنتورهای برق با اولویت مشترکانی که بیش از دوبرابر الگوی مصرف از برق استفاده دارند، کردند

تاثیر خبر توقف تولید بر قیمت تیبا

اقتصاد نیوز وزیر صمت اعلام کرد که تولید «تیبا» از اواخر تیرماه متوقف خواهد شد و ثبت نامی جدیدی برای این خودرو صورت نخواهد گرفت، با اعلام خبر توقف تولید برخی از خودروهای از جمله«تیبا» در بازار نرخ این خودرو رشدی ۲ میلیونی را تجربه کرد.

پالایشگاه‌ها در بهترین وضعیت هستند اما احتمال واردات بنزین هم وجود دارد

بورس پرس: پالایشگاه‌ها با تمام ظرفیت کار می‌کنند اما احتمال اینکه در فصل تابستان کمبود باشد و به اجبار بنزین پالایشگاه ها با شناسایی نقاط آسیب دوباره فعال و یا شروع به واردات فراورده‌های نفتی شود، وجود دارد.

روایت نایب‌رئیس انجمن داروسازان از کمبود شدید همه نوع دارو

 بورس پرس: کمبود داروهای ایرانی گرفته تا داروی بیماران خاص و وارداتی هر روز بغرنج‌تر و فهرست کمبودهای دارویی بحرانی‌تر می‌شود. به طوریکه نمی‌شود داروی مشخصی را نام برد.

کدام کارت به کارت مالیات دارد

سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان برداشت و تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی را آغاز کرد که براساس آن هر یک از فعالان اقتصادی و مشاغل باید حساب‌های تجاری خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند و این حساب مبنای فروش و درآمد آن‌ها قرار خواهد گرفت.یعنی تمامی واریزی‌ها به این حساب چه از طریق کارت به کارت چه از طریق دستگاه کارت خوان به عنوان درآمد واحد صنفی محاسبه و در نهایت از سود حاصل از این درآمد مالیات گرفته می‌شود.

شیوع خانه‌های غیرقابل فروش

دنياي اقتصاداشکال اساسی مصوبه «تمدید خودکار قراردادهای اجاره» در بازارهای اجاره و خرید خانه مساله‌ساز شد. مصوبه‌ای که قرار بود بازار اجاره مسکن را به نفع مستاجرها تنظیم کند، هم‌اکنون عامل شیوع «آپارتمان‌های غیرقابل فروش» شده است. مستاجرها به پشتوانه «تمدید خودکار اجاره‌نامه‌های۱۴۰۰» در مواجهه با تصمیم مالک برای فروش آپارتمان بعضا «اجازه بازدید از آپارتمان» به متقاضی خرید نمی‌دهند. راه اصلی تنظیم بازار اجاره از مسیر «عدم مداخله در روابط مالک و مستاجر» می‌گذرد.

تزریق دُز سوم اجباری شد

 همزمان با خیزش مجدد کرونا، بنا بر اعلام دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ارائه خدمات به افرادی که دز سوم واکسن کرونا راتزریق نکرده‌اند، از ۱۵ مرداد ممنوع خواهد بود.

نشست سران سه قوه برگزار شد

ایرنامسائل جاری کشور، ضرورت همکاری قوا و تحولات منطقه‌ای از جمله مسائل مطروحه در نشست سران قوا بود. همچنین در این جلسه ضرورت همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه با اولویت همسایگان مورد تاکید قرار گرفت.

هشدار جدی اروپا درباره به پایان رسیدن مذاکرات هسته‌ای

اکوایرانایالات متحده مدعیست ایران خواسته های غیرمرتبط با بحث در مورد برنامه هسته ای خود را مطرح کرده و واشنگتن تگران پیشرفت در غنی سازی اورانیوم توسط تهران است .یک مقام اتحادیه اروپا هشدار داد، پایان مذاکرات هسته ای ایران نزدیک است اما ممکن است به توافقی منجر نشود.

خبر روسیه از انهدام کارخانه موشک سازی اوکراین توسط ارتش این کشور

فارسوزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه یک کارخانه در شهر «دنیپرو» اوکراین که قطعات موشک‌های بالستیک «توچکایو» را تولید می کرد، منهدم کردند.

نظر خود را ارسال کنید