آخرین وضعیت نسبت کفایت سرمایه ۱۹ بانک‌ بورسی و فرابورسی|چشم انداز 8 مرداد

آخرین وضعیت نسبت کفایت سرمایه ۱۹ بانک‌ بورسی و فرابورسی|چشم انداز 8 مرداد 

آخرین وضعیت نسبت کفایت سرمایه ۱۹ بانک‌ بورسی و فرابورسی

بورس پرس : در حالیکه طبق مقررات بانک مرکزی، نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها نباید کمتر از ۸ درصد باشد؛ اطلاعات منتشره از صورت‌های مالی بانک‌های دولتی و خصوصی آژیر قرمز را از منظر نسبت کفایت سرمایه به صدا درآورد. به نحوی که در سال 1400 تنها شش بانک نسبت کفایت سرمایه بیشتر از 8 درصد داشته‌اند و هفت بانک نیز با نسبت منفی ربرو بوده‌اند.

سازمان جمع آوری اموال تملیکی؛ عرضه‌کننده جدید بورس انرژی

دنياي اقتصاد : فراورده‌های نفتی متعلق به سازمان جمع‌آوری و فروش املاک تملیکی برای نخستین بار در بورس انرژی ایران پذیرفته شد.

نرخ سود بین بانکی به کمتر از ۲۰.۵ درصد می‌رسد

بورس پرس: دکتر مجید عشقی با اشاره به تاکید سازمان بورس بر میانگین ۲۰ درصدی سود بین بانکی طبق مصوبه ستاد اقتصادی دولت به ایسنا گفت: بانک مرکزی هم سیاست‌هایی دارد. این نرخ از ابتدای سال افزایشی بود اما در جلسه‌ با رئیس بانک مرکزی، مقرر شد روند صعودی آن متوقف و به کمتر از ۲۰.۵ درصد برسد.

پازل نجات شهرها از سیلاب

دنیای‌اقتصاد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای سه روز آینده با توجه به پیش‌بینی بارش شدید باران و احتمال جاری شدن سیل آماده‌باش اعلام کرده است. 

یزد تعطیل شد

دنياي اقتصاد : در پی بارندگی های اخیر و وقوع سیلاب در یزد، تمامی ادارت بجز دستگاه های خدمت رسان امروز تعطیل شدند.

حق مسکن کارگران از مالیات معاف شد

اقتصاد آنلاین: سازمان امور مالیاتی از معافیت کمک هزینه مسکن (حق مسکن) که در دستمزد کارگران وارد می شود خبر داد.

سردرگمی جهانی بازار کشاورزی

دنیای‌اقتصاد: گرمای فراتر ازحد انتظار در نیمه غربی آمریکای شمالی، موجب شد تا خوش‌بینی به حجم تولید بیشتر غلات و بسیاری از محصولات کشاورزی چون گندم کاهش یابد. همچنین تنش‌های اخیر در سواحل بندر اودسا سبب شد تا امیدواری به عرضه امن و گسترده محصولات به بازارهای‌ جهانی محدود شود. این موارد به ریسک رشد قیمت و سردرگمی بازارهای محصولات کشاورزی در دنیا منتهی شده است. از آنجا که بهای کالاهای پایه براساس نرخ دلار آمریکا محاسبه می‌شود، این شاخص با تضعیف سایر ارزها باعث شده است محصولات کشاورزی گران‌تر شوند.

احیای توافق هسته‌ای در آینده نزدیک بعید است

بورس پرس: مک گورک هماهنگ کننده خاورمیانه شورای امنیت ملی آمریکا ادعا کرد: نظریه او این است که ایران از آمریکا می‌‌‌خواهد چیزی به توافق اضافه کند تا در تحولات داخلی به آنها کمک کند، اما ما این کار را انجام نمی‌‌‌دهیم.

کانال عمان دوباره فعال شد

دنياي اقتصاد : گفت‌وگوی تلفنی مقامات ارشد ایران و آمریکا با وزیرخارجه عمان درباره مذاکرات احیای برجام آن‌هم به فاصله یک روز، بار دیگر گمانه‌زنی‌ها از نقش سنتی مسقط در میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن را به فضای رسانه‌ای کشانده است.

اولتیماتوم ایران به طالبان

دنياي اقتصاد : وزیر امور خارجه ایران در گفت‌‌‌وگوی تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان بر حل هرچه سریع‌تر مساله حقابه ایران از هیرمند تاکید کرد و گفت: اگر این مساله با سرعت و جدیت حل و فصل نشود، در سایر حوزه‌‌‌های همکاری دو کشور آثار منفی خود را نشان خواهد داد.

پس‌لرزه انقباض اقتصاد آمریکا

دنياي اقتصاد : بانک مرکزی آمریکا، در آخرین جلسه سیاستی نرخ بهره را ۷۵/ ۰واحد درصد افزایش داد و با این تصمیم نرخ بهره به محدوده ۲۵/ ۲ تا ۵/ ۲درصد رسید. بازارهای جهانی پس از این رویداد سمت و سوی جدیدی به خود گرفتند. همچنین آمارها حاکی از آن است که رشد اقتصادی آمریکا در فصل دوم به منفی ۹/ ۰درصد رسیده و دومین رشد اقتصادی منفی متوالی را ثبت کرده است.

تورم روسیه کاهشی شد

اقتصاد آنلاین: بر اساس گزارش منتشرشده وزارت توسعه اقتصادی روسیه، تورم سالانه در این کشور به 3/ 15 درصد کاهش یافته است.

نظر خود را ارسال کنید