۳مصوبه هیات مدیره سازمان بورس در راستای فعالیت شرکت های کارگزاری | چشم انداز 5 مرداد

۳مصوبه هیات مدیره سازمان بورس در راستای فعالیت شرکت های کارگزاری | چشم انداز 5 مرداد

 

۳مصوبه هیات مدیره سازمان بورس در راستای تسهیل فعالیت و امور شرکت‌های کارگزاری

بورس پرس : تمدید فرصت یک ساله تطبیق شرکت‌های کارگزاری با استانداردهای موضوع دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری، تمدید اعتبار مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری و اعطای مجوز ۵ ساله فعالیت به شرکت‌های کارگزاری در صورت احراز استانداردهای موضوع دستورالعمل، سه محوری است که در هیات مدیره سازمان به تصویب رسید که به زودی به شرکت‌های کارگزاری ابلاغ خواهد شد.

تایید صلاحیت مدیران شرکت های سرمایه گذاری استانی ارتقا یافت

بورس پرس : پیمان حدادی مشاور رئیس سازمان بورس با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد: با مصوبه شورای عالی بورس، شرایط تایید صلاحیت مدیران شرکت های سرمایه گذاری استانی با یک رده افزایش، همانند مدیران شرکت های تامین سرمایه به بالاترین سطح ممکن ارتقا یافت.

رونق نسبی در زنجیره ارزش پتروشیمی‌ها

دنیای‌اقتصاد: از سال ۱۳۹۹ تا به‌‌‌حال میانگین حجم معاملات هفتگی محصولات پلیمری، در تالار اصلی بورس‌کالا روندی صعودی را طی کرده است. در سال‌جاری میانگین حجم معاملات هفتگی به ۷۹‌هزار تن رسیده که نسبت به سال قبل رشد ۱۰درصدی داشته و نسبت به سال ۹۹ با رشد ۲۵درصدی مواجه شده است.

دیوار کوتاه نرخ بهره

دنیای اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی در نشستی مشترک با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بر کنترل نرخ سود بازار بین‌‌بانکی در چارچوب سیاست‌‌های پولی تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی بانک‌مرکزی، علی صالح‌‌‌‌‌‌آبادی در این دیدار گفت بانک مرکزی به‌عنوان بازارساز در بازار بین بانکی حضور دارد و طبق تصمیمات اتخاذشده در روز‌‌های اخیر نرخ سود در بازار بین بانکی کنترل خواهد شد.

اضافه برداشت بانک‌ها خط قرمز دولت است

ايرنا : معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد درباره افزایش نرخ سود بین بانکی به بیش از ۲۱ درصد گفت: هیچ سیاستی برای افزایش نرخ سود بین بانکی وجود ندارد و این نرخ به سرعت تعدیل و منطقی می‌شود.

وضع جریمه سپرده قانونی بر بانک‌های تخلف کننده از نرخ سود مصوب

بورس پرس : شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی اجازه داد؛ سقف نرخ سپرده قانونی برای بانک‌هایی که از ضوابط کنترل مقداری ترازنامه تخطی می‌کنند، حداکثر تا 15 درصد تعیین و اعمال شود.

زغال‌‌‌سنگ و قراضه تحت فشار افول فولادسازی

اکوایران: افول فولادسازی در چین باعث شده است تا همچنان سیگنال کاهش قیمت بر بازار مواد اولیه فولادسازی حکمفرما باشد.

بازگشت  نفت سرقت شده ایران

اقتصادنیوز: سفارت ایران در یونان در توییتی از عملیات قریب الوقوع انتقال و بازگشت نفت سرقت رفته ایران خبر داد.

رصد نفت از خاورمیانه

دنیای‌اقتصاد: شرکت‌های ملی نفت ایران، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عراق و کویت، به موازات یکدیگر قیمت‌های رسمی فروش محموله‌های نفتی خود به مقاصد آسیایی و بعضا اروپایی را برای بارگیری در ماه آگوست افزایش دادند.

پاییز در تابستان

دنياي اقتصاد : باران‌های تابستانی و به راه افتادن سیل این روزها بلای جان استان‌های جنوبی و جنوب شرقی کشور شده است.  پس از مناطق شرقی استان فارس که درهفته جاری وقوع سیلاب در برخی مناطق آن ۲۳کشته برجا گذاشت‌، حالا بارندگی‌های سیل‌آسا در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان، صدها نفر را دچار مشکل کرده است.

تلفات سیلاب زاهدان

فارس : طبق اعلام مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان، در پی سیلاب زاهدان، متاسفانه سه نفر شامل یک امدادگر و دو شهروند جان خود را از دست دادند.

اجبار خرید زمین مسکن مهر غیرقانونی است

فارس: وزیر راه وشهرسازی در نامه‏‌ای به مدیران وزارتخانه و همچنین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد که اجبار متقاضیان برای خرید عرصه واحدهای مسکن مهر غیرقانونی است و با متخلفان مطابق قانون برخورد می‌شود.

موتورهای جدید ترافیک پایتخت

دنیای اقتصاد: این دو موتور جدید و نامطلوب به «تغییر ساعت پیک طرح ترافیک در پایتخت و افزایش مدت زمان آن» از یکسو و همچنین «معافیت خاموش و غیررسمی موتور سیکلت ها از وسایل نقلیه از مقررات راهنمایی و رانندگی و شیوع تخلفات گسترده از سوی آنها» مربوط می‌شود.

آمریکا بزرگ‌ترین صادرکننده LNG جهان شد

ايسنا : اداره اطلاعات انرژی آمریکا با اشاره به آمار سازمان‌ CEDIGAZ، اعلام کرد آمریکا بزرگ‌ترین صادرکننده گاز طبیعی مایع (LNG) جهان در نیمه اول سال ۲۰۲۲ شده است.

 

نظر خود را ارسال کنید