۶ مشکل بورس| چشم انداز 4 مرداد

۶ مشکل بورس| چشم انداز 4 مرداد 

۶ مشکل بورس

 بورس پرس: سعدوندی؛ مشاور بین المللی بانکداری، سرمایه گذاری و تامین مالی اعلام کرد مشکل بازار سرمایه قیمت گذاری، صف خرید و فروش، نظارت گزینشی، نا شایسته سالاری در انتصابات مدیریتی، خلف وعده در عمل به شعار های انتخاباتی و بی ثباتی مقرراتی است.

حساب ارزی چند بانک مسدود شد

ایسنا : صندوق توسعه ملی از مسدود کردن حساب ارزی بانک‌هایی که اقساط آن‌ها سررسید شده، خبر داده است. با ابلاغ شیوه‌نامه اصول مطالبات غیرجاری صندوق‌ توسعه ملی، شرایط پرداخت تسهیلات معوق از سوی تسهیلات‌گیرندگان اعلام شد و در دستور کار قرار گرفت.

تحقق ۹۵درصدی درآمدهای مالیاتی در چهارماهه نخست امسال

ایرنا : معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۹۵درصدی درآمدهای مالیاتی در چهارماهه نخست امسال خبر داد .

رکود ساختمانی ۸ ساله شد

دنياي اقتصاد : سومین سند از بروز وضعیت قرمز در حوزه عرضه مسکن، رکود ۸ ساله ساختمانی در کشور را تایید کرد.  براساس گزارشی که دو روز قبل مرکز آمار ایران از وضعیت کشوری ساخت‌وساز مسکن منتشر کرد، ساخت مسکن در شهرهای کشور در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹، به لحاظ تعداد واحدهای مسکونی که مجوز ساخت دریافت کرده‌‌اند، معادل حدود ۲۰درصد افت کرد.

بهینه‌‌‌سازی انرژی به ادارات دولتی رسید

دنیای‌اقتصاد : طرح معاینه فنی موتورخانه‌‌‌های دستگاه‌‌‌های دولتی استان تهران، توسط اداره‌‌‌کل استاندارد استان تهران برای سومین سال پیاپی آغاز شد.

 دافعه سرمایه‌گذاری صنعت برق

 دنیای‌اقتصاد: میزان سرمایه‌گذاری در صنعت برق در بازه زمانی ۱۰‌سال اخیر افت چشمگیری داشته است. شاهد آماری و رسمی این موضوع، گزارش وزارت نیرو و بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس است که هر دو تایید می‌کنند میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت برق از ۲/ ۶میلیارد دلار در سال ۱۳۹۰ به ۶۰۰میلیون دلار در سال ۱۴۰۰ فروکاسته شده است.

رشد ۱۹۸درصدی واردات قطعات خودرو

دنیای اقتصاد : طبق آمار گمرک، در میان بیست قلم کالایی که بیشترین واردات کشور را در بازه زمانی ۳ماهه سال ۱۴۰۱ به خود اختصاص داده‌اند، واردات قطعات خودروی سواری رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است. روند افزایشی واردات قطعات خودرو به معنای افزایش تولید خودروهای مونتاژی در کشور است. مطابق این آمار در سه‌ماهه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲۷‌میلیون دلار قطعات برای تولید خودرو وارد شده که وزنی حدود ۱۳هزار تن داشته است. مقایسه این آمار با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد که از نظر ارزشی ۳۱۶درصد و از نظر وزنی ۱۹۸درصد افزایش وجود داشته است.

تهران؛ رکورددار تعداد واحدهای صنعتی فعال

دنیای‌اقتصاد : مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: براساس آمار و عملکرد ارائه‌شده در سه‌ماه نخست امسال، رتبه نخست تعداد واحدهای صنعتی فعال و میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال ایجادشده مربوط به استان تهران است.

دوربین‏‏‌های آژانس فعلا روشن نمی‌شوند

تسنیم : رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دوربین‏‏‌های فراپادمانی را تا بازگشت طرف مقابل به برجام روشن نمی‏‏‌کنیم. محمد اسلامی در جریان بازدید از نمایشگاه هم‏‏‌افزایی مدیریت ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دوربین‏‏‌های برجامی در مراکز هسته‏‏‌ای ایران برای رفع اتهامات نصب شد؛ اگر قرار است این اتهامات پابرجا بماند دلیلی ندارد که دوربین‏‏‌های برجامی (فراپادمانی) روشن بماند.

پیش بینی مرگ برجام و توصیه به بایدن برای مذاکره مستقیم با تهران

 بورس پرس، روزنامه لس آنجلس تایمز به جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا توصیه کرد هرچه سریع‌تر مرگ برجام را اعلام و راه مذاکرات با تهران را در پیش گیرد، مذاکراتی که می‌تواند زمینه گفت‌ و گوهای گسترده‌تر ایران و آمریکا در حوزه‌‌‌هایی چون قدرت منطقه‌ای و توان موشکی ایران، مسائل حقوق بشر و معادله اتمی ایران را هموار سازد.

اهرم‌های رشد صادراتی سه‌ماهه

دنیای‌اقتصاد : بر اساس گزارش گمرک ایران، ترکیه و چین دو مقصد صادراتی ایران هستند که اهرم رشد صادراتی ایران در فصل نخست امسال بوده‌اند. در ازای آن، عراق و افغانستان بیشترین مشارکت منفی را در افزایش صادرات در این بازه زمانی داشته‌اند. همچنین پروپان مایع‌شده و گاز طبیعی مایع‌شده نیز بیشترین مشارکت مثبت در افزایش صادرات سه‌ماهه منتهی به خرداد امسال را داشته‌اند. در عین حال پروفیل فولادی و نخ‌های جراحی نیز بیشترین مشارکت منفی را در رشد صادراتی فصل اول 1401 داشته‌اند.  بر اساس داده‌های گمرک، صادرات ایران در فصل نخست امسال رشد ارزشی 21‌درصدی را تجربه کرده است.

طوفان شن کرمان را فرا گرفت

مهر : معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از بروز طوفان شدید شن در شهرستانهای جنوبی کرمان خبر داد.

نظر خود را ارسال کنید