عرضه نخ، پنبه و منسوجات نبافته در بورس‌کالا الزامی شد| چشم انداز 3 مرداد

عرضه نخ، پنبه و منسوجات نبافته در بورس‌کالا الزامی شد| چشم انداز 3 مرداد 

عرضه نخ، پنبه و منسوجات نبافته در بورس‌کالا الزامی شد

 بورس پرس: براساس مصوبات هجدهمین جلسه کارگروه مدیریت بازار و همچنین با توجه به تاکید وزیر صمت مبنی بر عرضه محصولات تولیدی در بورس‌کالا، تمام تولیدکنندگان نخ، پنبه و منسوجات نبافته باید نسبت به ثبت‌نام و اخذ کد پذیرش از بورس‌کالا اقدام کرده و تولیدات خود را در بورس‌کالا عرضه کنند.

معادله تورمی بورس تهران

دنیای‌اقتصاد: تورم همواره یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت در بازارهای دارایی است. این مساله به حدی در میان اقتصاددان‌ها و متخصصان حوزه مالی بدیهی انگاشته می‌شود که نمی‌توان حتی فکر کرد که تورم به‌عنوان یک پدیده پولی راهی به جز تغییر نرخ برابری ارزها، رشد قیمت در کامودیتی‌ها و افزایش ارزش تحلیلی سهام را به دنبال داشته باشد. با این حال به نظر می‌رسد که وجود یک عامل کلیدی در این رابطه می‌تواند کل همبستگی یادشده را در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت به خطر بیندازد. بررسی‌ها حکایت از آن دارد که هنگام افزایش ترس در بازارهای پر ریسکی نظیر سهام ممکن است قیمت‌ها به سبب ریسک‌های گوناگون از حرکت در روند صعودی باز ایستند و خود را با تاخیر زیاد با شرایط تورمی وفق بدهند. این دقیقا وضعیتی است که بورس تهران به آن دچار شده؛ بازاری که به سبب ریسک‌های متعددی نظیر ریسک‌های قانونی و رکود جهانی از حرکت صعودی باز مانده است.

بورس کالا گزینه‌ای مناسب برای کاهش رکود بازار مسکن

بورس پرس: اوراق سلف مسکن سبب خرید قطعه‌های مسکن و افزایش سرمایه‌گذاری در آن و استفاده از این اوراق در معاملات ثانویه و سود خریداران از نوسان‌های تورمی می‌شود. همچنین اوراق سلف مسکن نقدینگی مناسب را برای سازنده جهت تامین مالی بدون درگیری جهت دریافت وام‌های بانکی فراهم می‌کند.

نوبت تنظیم کریدور سود

دنیای اقتصاد: بانک مرکزی آمارهای نرخ سود بازار بین بانکی را به‌روز کرد. مطابق آمارها، این نرخ به رقم ۳/ ۲۱درصد رسید که بیشترین سطح از زمان تعیین کریدور است. درحال حاضر کریدور نرخ سود بین بانکی ۱۴ تا ۲۲درصد بوده و نرخ سود به سمت سقف این کریدور در حال حرکت است.

انتقاد از عملکرد وزارت صنعت برای دخالت در بورس و تنظیم بازارها

بورس پرس، بهرام شکوری در خصوص عملکرد وزارت صنعت در تنظیم بازار به ایلنا گفت: اولین و بزرگترین مشکل فعالان حوزه معدن و غیر معدن، دخالت دولت در قیمت گذاری محصولات است. وی افزود: مواد اولیه با ارز آزاد تهیه می شود ولی تولید کننده را مجاب می کنند محصول را با قیمت تعیین شده، تولید کرده و به فروش برساند که این امر غیر ممکن است.

سقف‌سازی جدید دلار

دنياي اقتصاد : طبق بررسی‌های به‌عمل آمده از روند قیمت شاخص ارزی، مشاهده می‌شود که رقم ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان سقف مقاومت مستحکم جدید این ارز است. به عقیده بسیاری از تحلیلگران بازار ارز از جمله دلایل نا‌موفق ماندن تلاش‌های دلار برای عبور از نرخ مذکور می‌تواند 2 عامل «افزایش حجم عرضه در بازار توسط بانک مرکزی» و «عدم وجود کشش در سطوح قیمتی بالاتر» باشد.

آژیر «خانه‌های خالی» در پایتخت

دنیای‌اقتصاد : رئیس سازمان امور مالیاتی با حضور در شورای شهر تهران، عملکرد قابل دفاعی از «مالیات بر خانه خالی» ارائه نکرد. در این جلسه اعضا ی شورای شهر برای رفع تهدید آپارتمان‌های بلااستفاده خواستار اقدام سیاستی دولت شدند.

پادرمیانی برجامی فرانسه

دنياي‌اقتصاد : روسای جمهور ایران و فرانسه شنبه شب، برجام را محور گفت‌وگوی تلفنی ۱۲۰دقیقه‌ای قرار دادند. کاخ الیزه در بیانیه‌ای پس از این گفت‌وگو اعلام کرد: امانوئل مکرون در این گفت‌وگو تاکید کرده که احیای توافق هسته‌‌ای هنوز هم ممکن است. سید‌ابراهیم رئیسی نیز تصریح کرد احیای برجام در گرو حل ‌و فصل کامل مسائل پادمانی و ارائه تضمین‌‌های لازم و تامین منافع اقتصادی ایران است.

نظر خود را ارسال کنید