تورم به ۴۰.۵ درصد و در شهر و روستا به ۵۲.۸ و ۶۰.۷ درصدی رسید| چشم انداز 2 مرداد

تورم به ۴۰.۵ درصد و در شهر و روستا به ۵۲.۸ و ۶۰.۷ درصدی رسید| چشم انداز 2 مرداد


 

تورم به ۴۰.۵ درصد و در شهر و روستا به ۵۲.۸ و ۶۰.۷ درصدی رسید

بورس پرس مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم سالانه منتهی به تیر برای خانوارها به ۴۰.۵ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل تر ۱.۱ واحد درصد بیشتر شده است. نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری با ۱.۴ درصد افزایش ۵۲.۸ درصد و برای خانوارهای روستایی با ۲.۵ درصد افزایش ۶۰.۷ درصد شد.

عبور تورم از گردنه ۴۲۰۰

دنیای اقتصاد : بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه از قله ۲/ ۱۲ درصدی در خرداد پایین آمد و به ۶/ ۴ درصد در تیرماه رسید. مطابق این گزارش، نرخ تورم ماهانه خوراکی‌ها در تیرماه ۷/ ۵ درصد ثبت شده که این رقم در خرداد حدود ۲۵ درصد بود. با این آمار، به نظر می‌رسد که فشار ناشی از حذف دلار ۴۲۰۰ بر قیمت‌ها در حال کاهش است.

رشد ۴۷درصدی ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی در سال جاری

ایرنا : رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه ۴میلیون و ۳۰۰هزار اظهارنامه اشخاص حقیقی در سال جاری ثبت و ارائه شده است، از رشد ۴۷درصدی آن نسبت به سال قبل خبر داد.

ثانیه‌شمار زیان خودروسازان

دنیای اقتصاد : سه شرکت بزرگ خودروساز کشور در سال ۱۴۰۰ مجموعا ۲۲ هزار میلیارد تومان زیان کردند. 

تلفات سیل در استهبان

دنياي اقتصاد :  وقوع سیل در منطقه رودبال شهرستان استهبان ۲۲نفر را به کام مرگ کشاند و 2نفر نیز مفقود اعلام شده‌اند.

وقوع دو زلزله دیگر در هرمزگان

مهر : زمین لرزه  5.8 و 5.7 ریشتری بندرلنگه و بندرخمیر در استان هرمزگان را لرزاند.

استفاده از ماسک اجباری شد

دنياي اقتصاد : آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور هر روز بالاتر می‌رود. روند افزایشی مبتلایان و بستری‌شدگان کرونا به اندازه‌ای بالا رفته که ستاد مقابله با کرونا را یک بار دیگر به استفاده اجباری از ماسک در کشور سوق داده است.

تزریق واکسن‌های تاریخ گذشته در کشور/ وزارت بهداشت توضیح داد

دنیای اقتصاد: معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد هیچ واکسن تاریخ مصرف گذشته‌ای به مردم تزریق نشده است. وی افزود: هر واکسنی که وارد می‌شود در سامانه تیتک ثبت می‌شود و اگر تاریخ انقضای آن گذشته باشد به افراد تزریق نخواهد شد.

۲۹ روز تنفس هوای آلوده در تیرماه

فارس: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: در تیرماه سال جاری شاخص کیفیت هوا در ۲۹ روز در محدوده ناسالم قرار داشت که در تیرماه سال قبل در مجموع ۱۴ روز شرایط نامطلوب برای شهر تهران اتفاق افتاد. وی یادآور شدعلاوه بر تعداد بسیار بالای روزهای نامطلوب در تیرماه امسال، اتفاق مهم، وجود ۲۰ روز پیاپی هوای فراتر از حد مجاز از دوم تا بیست و یکم این ماه است که در سال‌های اخیر، این تعداد روز آلوده پیاپی کم‌سابقه بوده است.

تسهیل تحریم‌های نفتی اروپا علیه روسیه

ایسنا : با تغییر تحریم‌های اتحادیه اروپا به منظور محدود کردن ریسک‌های امنیت انرژی جهانی، شرکت‌های دولتی روس‌نفت و گازپروم روسیه می‌توانند به کشورهای ثالث نفت صادر کنند. 

نظر خود را ارسال کنید