مخالفت دولت با انتقال بورس کالا به وزارت صنعت | چشم انداز 25 تیر

مخالفت دولت با انتقال بورس کالا به وزارت صنعت | چشم انداز 25 تیر

دولت با طرح مجلس برای انتقال بورس کالا به وزارت صنعت مخالفت کرد

دنياي اقتصاد: دولت مخالفت را در خصوص طرح مجلس برای قرار گرفتن بورس کالا در زیرمجموعه وزارت صنعت اعلام کرده و زمانی که این طرح در صحن مجلس مطرح شود پیگیری های لازم صورت می گیرد.

راز تفاوت بانک‌های ایران با جهان

دنياي اقتصادداوود سوری تحلیل گر مسائل اقتصادی عوامل اصلی معماری ناقص سازه پولی را شناسایی کرد. او معتقد است سه عامل به رسمیت نشناختن نرخ بهره، دخالت دولت در بازار پول تحت عنوان تسهیلات تکلیفی و محدودیت‌های قانونی برای حذف دارایی‌های موهومی از مهم‌ترین دلایل مشکلات نظام بانکی کشور است. وی تاکید کرد اگرچه برخی مشکلات که به بانک‌ها نسبت می‌دهند، صحیح است، اما معلول نظام پولی است که مداخلات دستوری در بازار پول، سبب آن شده است.

خودروی اشتراکی در راه پایتخت

دنیای‌اقتصادشهرداری تهران از بخش خصوصی برای راه‌اندازی بازار «خودروی اشتراکی» دعوت کرد. جزئیات این طرح از برنامه «واردات ۵۰۰دستگاه خودروی برقی برای سرویس‌دهی به شهروندان در قالب خودروی اشتراکی» حکایت دارد. اگر آنچه سرمایه‌گذاران به‌عنوان شرط مطرح کرده‌اند، محقق شود «نسل بهتر از تاکسی‌های آنلاین» برای جابه‌جایی‌های درون‌شهری به حرکت درمی‌آید.

پوتین قانون تجارت آزاد ایران و اوراسیا را امضا کرد

بورس پرس:  پوتین قانون تجارت آزاد میان حوزه اوراسیا و ایران که شرایط مختص به توافق مقدماتی امضا شده در سال ۲۰۱۸ برای ایجاد منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران را تصویب می‌کند را امضا کرد. این قانون در حالی به امضای پوتین رسیده که میخاییل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته گفت: ایران شریکی قابل اتکا برای این کشور محسوب می‌شود و مسکو به دنبال تقویت روابط با تهران است.


ورود به موج هفتم کرونا

دنياي‌اقتصاد وزیر بهداشت از آغاز موج جدید کرونا در ایران خبر داد و گفت با توجه به افزایش آمار ابتلا به کرونا کشور وارد موج هفتم کرونا شده است. وی در عین حال از همه افرادی که شش ماه از تزریق واکسن قبلی‌شان گذشته باشد، خواست تا دز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

هوای تهران در مرز آلودگی

دنیای اقتصاد: روز گذشته شاخص کیفیت هوای شهر تهران در شرایط قابل قبول و در عین حال در مرز آلودگی قرار گرفت.

دیپلماسی با ایران بهترین راه است

دنیای‌اقتصاد رئیس‌‌جمهوری آمریکا، در سفری به سرزمین‌های اشغالی گفت ترجیح می‌‌دهد نگرانی‌‌ها درباره پیشرفت برنامه هسته‌‌ای ایران را از طریق دیپلماتیک حل کند و تاکید کرد که ایالات متحده منتظر است تا ایران به مفاد پیش‌‌نویس توافق برای احیای توافق۲۰۱۵ پاسخ دهد. با این حال وی تصریح کرد که آمریکا برای توافق هسته‌‌ای با ایران، برای همیشه منتظر نخواهد ماند.

رژیم اشغالگر قدس برای اولین بار انجام عملیات در خاک ایران را رسما" تایید کرد

بورس پرس : همزمان با سفر جو بایدن به خاورمیانه و صدور اولین مجوز عربستان به هواپیماهای غیرنظامی اسرائیلی برای عبور از حریم هوایی آن هم بعد از ۷۴ سال که از تاسیس این کشور، رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل برای اولین بار تایید کرد که در خاک ایران عملیات انجام شده و بازهم بدون توجه به دیدگاه واشنگتن و مستقلا" علیه جمهوری اسلامی عمل خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا وارد ریاض شد

ایسنابایدن نخستین رئیس جمهوری است که با پرواز مستقیم از فلسطین اشغالی به عربستان می‌رود.

تورم آمریکا دو رقمی می‌‌شود

دنیای‌اقتصادآمارهای رسمی نشان می‌‌دهد تورم آمریکا به بالاترین سطح خود در چهل سال اخیر رسیده است. تورم سالانه این کشور در ماه ژوئن رقم ۱/ ۹درصدی را نشان می‌‌دهد.
 

نظر خود را ارسال کنید