عرضه مجدد خودرو در بورس |چشم انداز 22 تیر

عرضه مجدد خودرو در بورس |چشم انداز 22 تیر

مجله خبری 22 تیر 1401 
عرضه خودرو در بورس کالا بعد از تعلیق یک ماهه دوباره از سر گرفته شد

بورس پرس: شورای عالی بورس ، عرضه خودرو در بورس کالا را با هماهنگی وزارت صنعت مصوب کرد. وزیر صمت از ارزشگذاری ایران خودرو و سایپا خبر داد و با عرضه برخی کلاس خودروها در بورس کالا موافقت کرد. و مقرر شد برخی کلاس‌های خودرویی با هماهنگی وزارت صمت به صورت کامل در بورس کالا عرضه شود.

معرفی ابزار بانکی جذب نقدینگی
دنیای‌اقتصادرئیس کل بانک مرکزی از انتشار اوراق گواهی سپرده عام خبر داد. احتمالا این اوراق ابزاری جدید برای بانک‌‌ها است تا بتوانند منابع بیشتری جذب کنند؛ چراکه نرخ سود سپرده‌های عادی بانک‌‌ها که از طرف بانک مرکزی تعیین‌ شده است، کفاف تامین منابع بانک‌‌ها را نمی‌‌دهد. به این ترتیب بانک‌‌ها می‌‌توانند به جذب منابع بیشتر امیدوار شوند؛ چراکه نرخ سود این اوراق گواهی سپرده از نرخ سود سپرده‌های بانکی بالاتر است.

خانه ۳۰ متری در راه بازار
دنیای‌اقتصاداتاق تولید در یک مصوبه‌ جدید اجازه «خانه‌سازی بدون شرط روی زمین‌های زیر ۱۰۰ مترمربع» را صادر کرد.
با هدف «تسهیل خانه‌سازی در بافت فرسوده پایتخت» و «جذاب‌سازی جنوب شهر برای سرمایه‌گذاران ساختمانی» عملا دو خط‌قرمز طرح تفصیلی تهران برای «صدور پروانه ساختمانی روی زمین‌های خیلی کوچک (۵۰ مترمربعی) و کوچک (۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربعی)» پاک شد. طبق این خطوط، ساخت روی زمین‌های با مساحت پایین، حداکثر تا ۳ طبقه آن هم تحت شرایط معین (به‌لحاظ پارکینگ و عرض معبر) مجاز است. اما با تصمیم جدید، این زمین‌ها در دو پهنه مسکونی واقع در مناطق پایین‌شهر قابلیت ساخت ۴طبقه با تنها یک پارکینگ را دارد. ماحصل این مصوبه باعث عرضه آپارتمان‌های با مساحت ۳۰مترمربع تا ۶۰مترمربع درکل بافت فرسوده پایتخت خواهد شد.

تورم دولتی روی «ریل» شرکتی
دنياي اقتصاداخیرا شرکت راه‌آهن تعرفه بهره‌برداری از خطوط ریلی را ا فزایش داده و‌‌ آن را طی مصوبه‌ای به شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی مالک واگن باری ابلاغ کرده است. به عقیده کارشناسان این افزایش قدرت چانه‌زنی شرکت‌ها در جذب بار را محدود و حمل و نقل را در رقابت با بخش جاده‌ای در این زمینه ناتوان می‌کند.

ملاقات تاریخی دلار با یورو
دنياي اقتصادپس از حدود دو دهه، ارزش دلار با یورو برابر شد. در بیست سال اخیر، ارزش هر یورو بالاتر از دلار قرار داشت؛ اما معادلات جدید پولی باعث شده است تا ارزش این دو ارز جهان‌روا با یکدیگر برابر شود.
 
واردات خودرو تا شهریور
اقتصادآنلاین : معاون وزیر صمت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا شهریور ۱۴۰۱ واردات خودرو انجام می‌شود.

دومین اخطار به کابینه سیزدهم
اقتصادنیوز: مجلس امروز دومین کارت زرد خود به کابینه سیزدهم را در حالی به ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی داد که نام او نیز در فهرست استیضاح نمایندگان مجلس یازدهم قرار دارد.

واکنش ایران به ادعای آمریکا درباره فروش صدها پهپاد به روسیه
اقتصادآنلاین : سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اظهارات مشاور امنیت ملی امریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه، تصریح کرد: سابقه همکاری های میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حوزه برخی فناوری های نوین به پیش از آغاز جنگ در اوکراین بر می گردد و در مقطع اخیر هیچ تحول خاصی در این ارتباط رخ نداده است.

کورس۱۱ محافظه‌کار به مقصد خانه شماره ۱۰
دنیای‌اقتصادنخست‌‌وزیر جدید بریتانیا در تاریخ 14شهریور معرفی می‌‌شود ، تاکنون ۱۱نماینده پارلمان گفته‌‌اند که پس از استعفای جانسون در پی یکسری رسوایی‌‌ها، در رقابت برای رهبری حزب محافظه‌‌کار حاکم شرکت خواهند کرد.

نظر خود را ارسال کنید